Vířivky Intex

Vířivé bazény se z amerických seriálů a filmů pomalu dostávají i do našich domácností. Stále se však jedná o poměrně neprobádaný segment trhu a jejich výrobci rozhodně nepatří mezi nejznámější značky na trhu. Výjimkou je společnost Intex, kterou z oblasti bazénů často znají i laici. Její produkty jsou oblíbené zejména pro dlouhou životnost, zajímavé designové provedení a rozumný poměr mezi cenou a kvalitou. 

Na následujících řádcích vám nabídneme přehled všech významných informací týkajících se značky. Podíváme se na zoubek specifickým vlastnostem jejích produktů a zaměříme se na označení jednotlivých modelů vířivek. Neochudíme vás však ani o okénko do 40leté historie firmy a její současnosti. 

  • Specifika – vířivky Intex se vyznačují nabídkou dvou různých technologií trysek, jednoduchým, ale účelným designovým provedením a bohatou paletou pokročilých technologií a materiálů
  • Označení – společnost využívá jednoduchý způsob označování svých vířivek pomocí názvu PureSpa, další názvy se řídí charakterem použitých trysek
  • Historie – vznik před více než 50 lety ve Spojených státech jako výrobce volnočasového vybavení, bazénů, vířivek, loděk, nafukovacích matrací., postupná proměna ve světovou jedničku
  • Současnost – udržování silné pozice mezi firmami, obchodní zastoupení ve více než 100 zemích celého světa

Specifika vířivek Intex

Společnost Intex si oblibu zákazníků získala zejména svou orientací na výhodný poměr cena/výkon. Oproti ostatním hráčům na trhu bývá levnější, což se ovšem nijak neodráží na životnosti materiálu. Jediný rozdíl oproti dražším výrobcům spočívá v designovém provedení, které je jednodušší, ale přitom účelné. Značka také klade velký důraz na snadno montáž i údržbu, kterou zvládnete i bez zásahu profesionálů.

Provedení trysek

Vířivky Intex bývají osazeny dvěma typy trysek – vzduchovými a hydromasážními. První jmenované jsou určeny spíše pro navození atmosféry a jemnou povrchovou masáž. Oproti tomu hydromasážní trysky vodu vypuzují vyšší rychlostí, čímž zajistí precizní a hlubokou masáž všech svalových skupin. U dražších modelů bývají oba typy kombinovány pro zajištění optimální péče.

Většina vířivek bývá osazena více než stovkou vzduchových trysek a jednotkami trysek hydromasážních. 

Vzorová vířivka – Intex 28404 Pure Spa Bubble Massage Therapy

Technologie

Intex intenzivně experimentuje s nejrůznějšími druhy materiálů, technologickými postupy i čisticími a filtračními systémy. Výsledkem tohoto snažení je řada zajímavých řešení, která přejímají i ostatní hráči na trhu.

TechnologieK čemu slouží
SUPER-TOUGHTřívrstvý materiál nafukovacích vířivek složený z polyesterové tkaniny obložené tlustým PVC
Elektronický systém ochrany proti vodnímu kameniAutomatické změkčování vody pro zajištění delší životnosti
FIBER-TECHLehká vlákna zvyšující stabilitu konstrukce
Dezinfekční systémOdstranění patogenů a choroboplodných zárodků

Design

Společnost Intex si nepotrpí na luxusní tvarové a barevné provedení ani pokročilejší stylové prvky. Základem je kruhový nebo čtvercový tvar, nejčastěji se můžete setkat s přírodním, modrým nebo béžovým barevným provedením. Neočekávejte žádné pokročilé designové prvky, které by zbytečně zvyšovaly cenovku. 

Nabídka

Nabídka společnosti Intex zahrnuje jak nafukovací, tak pevné vířivky. Kromě toho ale společnost nabízí poměrně bohatou škálu klasických bazénů, čisticích přípravků a bazénového příslušenství. Na své si přijdou i zájemci o nafukovací matrace nebo čluny. Klidně tak můžete vybavit svou „koupací sekci“ kompletně výrobky jediné firmy.

Cena

Strategie značky Intex cílí na zákazníky, kteří vyžadují nízkou cenu, ale zároveň nejsou příliš ochotni slevit ze svých požadavků na odpovídající kvalitu. Nejlevnější model tedy pořídíte zhruba za 15 000 korun, což v daném segmentu představuje skutečně nízkou cenu. Nejnákladnější kousky vás potom vyjdou i na více než 30 000 Kč. 

Označení

Princip označování jednotlivých modelů Intex je poměrně jednoduchý. Všechny vířivky se nazývají Intex PureSpa bez ohledu na to, zda jde o nafukovací nebo pevné kousky. Pojmenování Bubble Massage indikuje přítomnost vzduchových trysek, kterých standardně bývá více než sto. Zájemci o hloubkovou masáž by se měli poohlédnout po modelech nesoucí v názvu ještě slůvko Jet. To označuje přítomnost hydromasážních kousků. 

Nejmenší skupinu tvoří modely označované jako SimpleSpa určené jednotlivcům. Ty si však zatím cestu na náš trh ještě nenašly a dají se koupit pouze prostřednictvím zahraničních e-shopů. 

Historie značky

Společnost Intex Recreation Corp. spatřila světlo světa před více než 50 lety. Již od počátku své existence se soustředí na výrobu bazénů, nafukovacích matrací, hraček, lodí a dalších produktů pro milovníky vody. Již od svého vzniku se snažila přicházet s inovacemi a neustále navrhovat neotřelá řešení a technologie. 

V průběhu 20. století se značka etablovala jako jednička na trhu nejen ve Spojených státech, ale i ve světě. Své podnikání postavila na produkci cenově dostupných a přitom vysoce kvalitních modelů. V roce 1997 přišla s prvním nadzemním bazénem na světě. Postupně se toto řešení rozšířilo do celého světa a bylo přejato řadou dalších výrobců. V posledních 20 letech se měnil pouze typ materiálů. 

Současnost značky

Společnost Intex si v současné době udržuje své výsadní postavení na poli výrobců bazénů, vířivek a dalšího volnočasového zboží. Její produkty můžete zakoupit ve více než stovce zemí po celém světě.

Další stránky